Kurs ropy naftowej spada - poradnik jak zarobić

Koszt ropy naftowej spada – poradnik czy da się zarobić?

Prasóweczki

Kurs ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie było naprawdę małej stawki za baryłkę. Faktem stał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano i dużą różnicę pomiędzy kontraktem majowym i czerwcowym, która nie w akcji nie była właściwie długa miesiąc po miesiącu. Czym zatem jest dane? Spadkiem popytu, który wychodzi z epidemii koronawirusa, a i kilkoma innymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między innym a trzecim co do wysokości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w inni producenci ropy naftowej porozumiały się w roli redukcji wydobycia surowca, toż nie poprawiło to pełnej sytuacji na globalnych rynkach paliw.

Koszt ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić?

 

W rezultacie na zbycie jesteśmy sporą nadwyżkę ropy naftowej, i ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie komunikuje się również o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są większe z wartości na zbycie kasowym, a kontrakty o dłuższym terminie zakończenia notowane są wyżej z tych, które odbywają się szybciej. Powstaje też problem z magazynowaniem surowca, który nie jest używany. Na indywidualnych tankowcach aktualnie skupia się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe obecna forma jest znakomitą okazją do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w maju i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego środka z pozostałym miesiącu. Oczywiście w współczesnym przypadku trzeba być nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale same możliwość uzyskania transportu surowca. A to nie jedyna możliwość, by zacząć zyskiwać na kryzysach i wzrostach cen ropy!

Ta sytuacja motywuje do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ te wartości są bardzo niskie, tylko z okresem znacznie wzrosną. W dalszej perspektywie zapasy ropy zaczną stopniowo wychodzić z sektora, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada ziemie będzie stopniowo znoszona a tymże samym cenę ropy skoczy do góry. Tania ropa zatrzyma też wzrost popularności ekologicznych źródeł sił i elektromobilności.

Jak to zacząć inwestować w ropę naftową? Istnieje kilka jedynych sposobów, by handlować ropą, w współczesnym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na moc. Można też inwestować w walki naftowe, w ETF-y albo same w ropę naftową MLP. Korzystnym rozwiązaniem jest posiadanie z platformy internetowej Oil Profit, która pomaga handlowanie z kontrahentami z wszystkiego świata. Wystarczy zapisać się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z dopłatą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by spróbować własnych zdolności. Oraz oferty są ogromne, ponieważ wtedy aktywowane konto umożliwia handlowanie udziałami marek na wszystkim świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub robić transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest podstawowym surowcem odgrywającym niezwykle ważną funkcję na świecie. Nic nie uważa na to, żeby w najszybszych latach czarne złoto miało stracić na stanowisku. Więc nie ma wątpliwości, że o pomyśleć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments