Poczta kurier Kołobrzeg zamów online

Zachodniopomorskie

Z powodu wysokiego tempa życia i większej popularności zakupów internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Resko jest bardzo łatwe i naprawdę może ułatwić nam życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie są plusy takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Resko

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to takie o niewielkich gabarytach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas oraz nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka elementów, w pierwszej kolejności należy złożyć zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Resko zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może wziąć od nas paczkę już tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na przekazaniu paczki do odbiorcy na czas. Zazwyczaj moment dowiezienia paczki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo pakunków miesięcznie warto skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tylu pakunków z pewnością dostrzeżemy też plusy z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost spod naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas siły, szczególnie kiedypakunki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych będzie mniejsza niż opłata za każdą z nich oddzielnie. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni nadawać znaczące ilości paczek możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, jeśli produkt który chcemy wysłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od przesłania zwykłej paczki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę i ułatwić kurierowi odbiór. Ze względu na rozmiary przesyłki musimy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania ładunku.

Warto pamiętać, że licząc rozmiary pakunku i masę musimy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą mogły zmienić swoją masę pod działaniem wilgoci, w związku z tym lepiej nie przybliżać się do granicznej wagi przesyłki. Wybierając paletę na której prześlemy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie może zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ucierpieć. Gdy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie wydania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne zasady dotyczące wymiarów, opakowania paczek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej stretchem lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Małe paczki z delikatną zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Co prawda Poczta kurier Resko stara się by wszystkie pakunki były traktowane z troską, jednak warto pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się przewracać lub zostać zgnieciona przez inne przesyłki.

Kolejną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Resko odbierając przesyłkę musi też ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić podczas kurier już oczekuje. Tym samym przedłużamy czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o pozostałych korzystających z oferty Poczta kurier Resko .

Zobacz również poczta Kurier