Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasóweczki

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być wielka, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy spośród nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością potrafi te dwa uczucia – radości, jeżeli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która nierzadko jest naszym żyć bądź nie być. Kiedy nie oddać się zwariować i podejść do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki jakim można zajrzeć na targi kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś
Chcesz wykazać się od tejże najwspanialszej strony to oczywiste. Problem w współczesnym, że niezwykle często poprzez to tworzysz udawać kogoś kim nie jesteś. Nie takie zachowanie reaguje na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu budowanie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt niewielki krawat sprawi, że nie będziesz dokładnie skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą wymawiać nie da po sobie poznać, że zobaczyła te niedociągnięcia, jednakże nie umknie więc jej uwadze. Pamiętaj, że ważnego wrażenia nie odda się zrobić dwa razy. Prawy i schludny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej potrafi się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy poruszające się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności da Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z kolejnym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Doda Ci wtedy gwarancji siebie i uzna opanować stres.

4. Konkretne nowości.
W domowych wypowiedziach skup się na konkretnych reklamach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zapoznaj się z realizowanymi poprzez niego zadaniami, aktualnościami oraz ludziom nowym, co stanowi dla Ciebie interesujące, oraz może również zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które ponadto będą zjeżdżać z punktu nie potrafią Obecni w kupieniu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację że dużo szybko przestać nas słuchać, co daleko nie przemieszcza się na sukces żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Spoglądanie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w przestrzeni powoduje, że odbiór naszej postawy stanowi wyjątkowo negatywny. Nasz rozmówca będzie korzystał doświadczenie, że chętny nie jest kwestiami, i ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy odbierani jako kobiety pewne siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz stanowić odporny, że jeżeli poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje wiedze są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu pracodawcy i nic nie jest na granicy, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może posłużyć Ci uważanie tych podstaw. A co z brakami? Każdy je pisze – trzeba tylko umiejętnie czerpać spośród nich wyniki. Jeśli jesteś ciekaw, jakie spośród nich są najczęstsze, zatem na blogu Sellwise znajdziesz bardzo na owy punkt.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments